Nyelvi képzések

Fiatal gyerekektől a felnőttekig (10-100 éves korig, csoportos és egyéni órák)

Hosszú évek tapasztalata juttatott el, ahhoz, hogy kidolgozzak egy olyan módszert, ami halálosan biztosan képes megalapozni az angoltudást azok számára, akik nem engedhetik meg maguknak az egyéni órákat, ahol, amikor csak lehet, angolul beszélve próbáljuk az alábbiakban felvázolt módszerünket, logikánkat alkalmazva a nyelvet elsajátítani, természetesen kisebb nagyobb megközelítésbeli változtatásokkal.

Természetesen a tanítás egyénileg a leggyorsabb és effektívebb, hiszen a tanár rá van kényszerülve arra, hogy a kreativitását maximálisan kihasználva, angolul értesse meg magát és mind azt, amit tanítani akar, de a csoportos oktatás módszere, a „lassan és biztosan” elven alapulva, a tökélyre fejlesztve kínál, egy mindenki számára megfizethető alternatívát.

child

Módszerünk csoportoknak

child

Először is megtanítunk angolul gondolkodni, mindezt magyarul! Hogyan? Magyar mondatokat tanítunk meg átalakítani angol szórendre. Miért? Az angol nyelv egy kötött szórenden alapul, mindennek megvan a saját helye a mondatban és a „homonym” szavak (ugyanúgy ejtve a szó lehet egy ige, főnév vagy bármilyen szófaj) jelenléte extrém módon összezavarja az embereket. Sokan az iskolából ismerik a „duck” szót, mint kacsa, de ha az alany után, az ige helyén áll, akkor máris nagyot néznek sokan. Nincs más teendő, mint elfogadni azt, hogy az angol nyelv gyökerei teljesen máson alapulnak, mint a mi nyelvünk és mindez oly könnyű lesz, mint a karikacsapás.

Miután mesterek lettünk az angol szórend szerinti magyar írásban és beszédben, a következő fázisa az angolul történő gondolkozásnak az igeidők logikájának elsajátítása. Az angol igeidők, még a folyékonyan angolul kommunikálni tudóknak is feladják a leckét. Ők a szerencsésebb kategóriába tartoznak. Ellenben azok, akik gátlásosságukat eddig nem tudták leküzdeni és még odáig sem jutnak el, hogy megszólaljanak, félve attól, hogy az igeidők helytelen használata miatt a másik fél nem érti meg őket. Mi ezt, általunk, tudatosan felépített magyarul írt történetek elemzésével tanítjuk. E hosszabb, rövidebb sztorik szisztematikusan tartalmazzák különböző igeidőket, melyek egy idővonalra felrajzolva tökéletesen mutatnak rá az aktuális logikára. Ezzel a magyar gondolkodást kötjük össze az angol gondolkodással, és nem szabályokat magoltatunk be tanulóinkkal.

Miután az angol nyelv logikájának, használatának alapjait elsajátítottuk, itt az idő, hogy mindezt angolra fordítsuk. Ez már a könnyebb része a dolognak, bármilyen furcsának is hangzik. Általunk előre angolul megírt sztorikat elemzünk, és ezeken keresztül tanítjuk meg, hogyan is kell angolul szavakba írásba vetni eddig megszerzett tudásunkat!

Itt az idő a saját sztorijaink leírásához. Ekkor, szintén a segítségünkkel, mindenki leírja a saját történetét a megfelelő igeidő használatával!

Ezek után már a beszédre is fektetjük a hangsúlyt, mind magyar anyanyelvű, mind angol anyanyelvű tanárainkat váltogatva!

Cím 4031 Debrecen Derék utca 157. Nyitva tartás Hétfőtől - péntekig: 15:00-19:00 Szombat - vasárnap: 10:00-18:00
Mobil+36 (70) 646-0010
Emailkapcsolat@angolulegyangoltol.hu